זקוקים למשאית לצרכי עבודה? מעוניינים לקנות אחת כזו, אך התקציב שלכם איננו מאפשר זאת? אם כן, מתוך מגוון פתרונות המימון השונים, המוצעים כיום, הלוואות למשאיות יכולות להיות הפתרון המתאים וכן כזה שיאפשר לכם לבצע את הרכישה בראש שקט וליהנות ממשאית שתלווה אתכם במסגרת עבודתכם. פתרונות מימון למשאית מוצעים על ידי חברות רבות, וזאת לצד שירותי ליסינג למשאיות, הכוללים גם הם אפשרויות מימון שונות.

למי זה מיועד ומה זה כולל

ישנם כיום לא מעט בתי עסק, הזקוקים לשירותיהם של נהגי משאיות, לצורך העברת סחורה ממקום למקום. רכישת משאית לצרכים אלה עשויה להיות הוצאה גדולה מאד, ובמיוחד אם מעוניינים במשאית מדגם מתקדם וכזו שתוכל לשרת אתכם במשך זמן רב. במסגרת פתרונות מימון למשאית, המוצעים כיום, אפשר למצוא את ההלוואות, הניתנות בתנאים שונים ומתייחסות לסכומים בסדרי גודל משתנים. בדרך כלל מדובר על מאות אלפי שקלים לצורך רכישת המשאית ובמסלולים הניתנים להתאמה אישית, ובהתאם למצבו הכלכלי של מבקש ההלוואה.

לצד פתרונות אלה, ישנן לא מעט חברות ליסיניג המציעות שירותי ליסינג למשאיות, תוך התמקדות בפן המימוני. לצד הליסינג התפעולי, ניתן לבצע עסקת ליסינג מימוני בתנאים נוחים ומשתלמים, ובהתאם לסכום הראשוני שיש. מי שמעוניין לבחור באפשרות זו, יכול לשלם מקדמה בגובה של סכום מסוים, הנקבע מראש, ובהמשך, ועל פי ההסדר שאליו מגיעים, לשלם בכל חודש סכום קבוע עד לסיום העסקה. בדרך זו ניתן ליהנות ממשאית מתאימה וללא כל קושי כלכלי. חברות, המעוניינות בצי גדול של משאיות, יכולות לבחור באפשרות זו לצד הליסינג התפעולי, הכולל גם את תחזוקתה של המשאית.

למה כדאי לשים לב כשבוחרים בהלוואה הרצויה

כדי להפיק מההלוואה המוצעת את המיטב ולוודא שמדובר במסלול המתאים, חשוב להתייחס לכמה פרמטרים רגע לפני הבחירה:

  • מהי יכולת ההחזר שלכם – זהו אחד הפרמטרים החשובים ביותר במסגרת בחירת ההלוואה למשאית. במסגרת כל הלוואה נקבע מראש הסכום החודשי שאותו יש להעביר במסגרת המסלול הנבחר. מומלץ לבחור במסלול המאפשר גמישות רבה, במידת הצורך, אך בעיקר כזה שמתייחס לסכומי כסף שיש ברשותכם ושאותם תוכלו להחזיר בכל חודש.
  • מהם תנאי המסלול המדובר – לכל הלוואה ישנו מסלול אחר. באופן כללי, המסלולים המוצעים כיום ניתנים להתאמה אישית, הן תוך התייחסות לסכום ההלוואה עצמו והן להחזר החודשי שלה. חשוב לבחון היטב את התנאים השונים, תוך התייחסות אל האותיות הקטנות. מומלץ להיעזר בבעלי ניסיון או באנשי מקצוע, המתמחים בתחום, ולבחון יחד איתם את האפשרויות השונות הקיימות כיום.
  • מי החברה המציעה את הפתרון המימוני – כשבוחרים את ההלוואה כדאי גם לבחון מי היא החברה העומדת מאחוריה. האם מדובר בחברה מוכרת ובעלת חוסן כלכלי? האם חוות הדעת עליה חיוביות וכדומה. סקר שוק קצר יעזור לכם לקבל את המידע החשוב, ובעיקר – את ההחלטה הנכונה.