לוותר על ביטוח משאית משמעו להעמיד את העסק בסכנה. משאיות הן מוצר יקר שצובר בלאי גבוה, ותקלה משמעותית שאיננה מבוטחת עלולה לדרוש מכם משאבים שאין לכם. לכן אתם חייבים ביטוח

ביטוח הוא בעצם הימור. המבטח מהמר שהנכס אותו הוא מבטח ייפגע, וחברת הביטוח מהמרת שהוא לא ייפגע. אם הנכס לא נפגע, המבטח “הפסיד” כי שילם סכומי כסף עבור שירות לו לא הזדדק בסופו של דבר. מצד שני, אם הנכס נפגע, המבטח “הרוויח” סכומים גבוהים מחברת הביטוח. אבל כמובן שכשמדובר בביטוח, אף אחד לא רוצה שהנכס שלו ייפגע, ולכן בסופו של דבר מדובר במצב של רווח לכל הצדדים, לא משנה מה התוצאה. דבר זה נכון לגבי כל סוג של ביטוח, ובטח לגבי ביטוח משאית.

למה לבטח משאית?

משאיות הן מוצר יקר. מאוד. הן עולות הון עתק והבלאי שלהן גבוה מכיוון שהשימוש בהן הוא תכוף מאוד – הן למעשה נמצאות כל הזמן עלה כביש. בנוסף, לכל המשאיות יש מרכבים למשאיות, עליהם הן סוחבות סחורה. כך יוצא שהמשאיות סוחבות את המשקל הגדול של עצמן ואת המשקל של הארגז ושל הסחורה, נוסעות בתנאי כביש לא פשוטים ובמזג אוויר קר או חם. הסיכוי שהמשאית תינזק הוא גבוה, ולכן ביטוח משאית הוא מוצר חובה שאף חברה או בעל משאית לא יכול לוותר עליו.

חברה אשר בוחרת לוותר על ביטוח משאיות מעמידה את עצמה ואת כל פעילותה בסכנה, שכן משאית שניזוקה משבשת את כל המשלוחים ואת השירות, והעלויות בתיקון או החלפה של המשאיות עלולות להיות אדירות, ולהפיל את החברה כולה. בעצם, ביטוח משאית שקול לביטוח עסק. נכון שביטוח הוא הימור, אבל לא לבטח את העסק שלך הוא הימור שאף עסק לא אמור לקחת, כי פשוט אין עסק שיוכל להתמודד עם תוצאותיו במקרה שהמשאיות שלו יפגעו בצורה משמעותית.

סוגים שונים של ביטוח משאית

משאית, כמו כל כלי רכב, חייבת בביטוח חובה, שמכסה נזקי גוף למשאית. בנוסף, ניתן לבטח את המשאית בביטוח צד ג’, שמכסה נזקים שהמשאית גורמת לצד שלישי – מכונית חונה, רכוש פרטי וכדומה. ביטוח מקיף כשמו כן הוא – ביטוח משאית מקיף ביותר, שמכסה, בכפוף לפוליסה, את כל הנזקים הנגרמים למשאית, והוא כולל גם את ביטוח צד ג’.

מכיוון שאין דין ביטוח משאית כדין ביטוח רכב רגיל, ביטוח משאיות כולל כמה תוספות, כמו תוספת ארגז או שירותי דרך וגרירה, הכוללים חילוץ, שירותי תיקונים ועוד. ותוספות אלה נדרשות ומבורכות, כי הרי משאיות צריכות הרבה יותר שירותים מאשר כלי רכב מן המניין.